Księga Gości 2010

W roku szkolnym 2015/2016 program "Przyjaciele Zippiego" realizowany w klasach I A, I B, I C.
Realizacja programu rozpoczęła się w grudniu. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, choć początkowo było im trudno rozmawiać o swoich uczuciach.
Maskotka przedstawiająca patyczaka Zippiego w klasie IC uszyła mama Ani Pelc. Dziękujemy:)
PRZYJACIELE ZIPPIEGO ZAŚWIADCZENIE
.....czytaj więcej.
----------------------------------------------------
W roku szkolnym 2013/2014 program ,,Przyjaciele Zippiego" realizowany jest w klasach pierwszych oraz dla grup przedszkolnych odwiedzających naszą szkołę. Podobnie jak w latach poprzednich dzieci chętnie biorą udział w zajęciach.
Krystyna Kulczycka
Rok 2011/2012
W pierwszym semestrze z 24 zaplanowanych spotkań odbyło się 8 godz., zrealizowaliśmy następujące tematy:
Uczucie smutku - uczucie radości
Uczucie złości i rozdrażnienia
Uczucie zazdrości
Uczucie zdenerwowania
Doskonalenie komunikacji
Słuchanie
Kto może nam pomóc
Mówienie tego, co chce się powiedzieć
Dzieciom zajęcia się podobają. Mają mnóstwo ciekawych pomysłów oraz chętnie opowiadają o różnych sytuacjach, jakie zdarzają się w ich życiu. Rozwijają również swoje zdolności aktorskie poprzez udział w odgrywaniu scenek. Dzięki tym zajęciom dzieci zaczęły nawiązywać lepsze kontakty z rówieśnikami. Coraz otwarciej mówią o swoich uczuciach, uczą się pomagać innym oraz poznają różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Mamy własnego patyczaka, który został wykonany przez rodziców jednego z uczniów. Został on wybrany spośród wielu w głosowaniu uczniów. Dzieci bardzo go polubiły. Przed każdymi zajęciami serdecznie witają się ze swoim przyjacielem.
mgr Ewa Wandas-Sazykin
----------------------------------------------------
W roku szkolnym 2011/2012 w naszej szkole w klasie 1c - wych. Ewa Wandas- Sazykin realizuje program promocji zdrowia psychicznego "Przyjaciele Zippiego". Program "Przyjaciele Zippiego" to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-7 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci. Realizując zajęcia, nie mówimy dzieciom, co mają robić, ani: "To rozwiązanie jest dobre a tamto złe". Natomiast zachęcamy dzieci do analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach. Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość, jak również jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile.
Program składa się z 24 spotkań podzielonych na 6 części:
* UCZUCIA,
* KOMUNIKACJA,
* NAWIĄZYWANIE I ZRYWANIE WIĘZI
* ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW
* PRZEŻYWANIE ZMIANY I STRATY
* DAJEMY SOBIE RADĘ
Program uczy dzieci:
* Jak rozpoznawać własne uczucia i jak o nich rozmawiać
* Jak mówić to, co chce się powiedzieć
* Jak słuchać uważnie
* Jak prosić o pomoc
* Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie
* Jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem
* Jak mówić przepraszam
* Jak radzić sobie w sytuacji, kiedy jest się krzywdzonym
* Jak rozwiązywać konflikty
* Jak radzić sobie ze zmianą i stratą, między innymi ze śmiercią
* Jak adaptować się do nowych sytuacji
* Jak pomagać innym
zippi

konkurs

nauczycielestrona na hasło :)

Optymalizacja kodu:
IE 9 + Mozilla Firefox 40
Rozdzielczość 1024*768

Copyright 2016. Szkoła Podstawowa nr 5 - Jastrzębie Zdrój. All Rights Reserved.
LOGO

Opiekun strony : Be@t@ Ł@p@